Po stopách druhé světové války v Plzeňském kraji

Seznamte se s historií regionu v České republice, kde po osvobození americkou armádou skončila 2. světová válka. Projděte si s námi místa, kudy kráčela historie, navštivíte památná místa vážící se k této události. Program začíná v Plzni – jediném velkém městě, které bylo osvobozeno v rámci tehdejšího Československa americkou armádou. Součástí prvních dvou dnů je prohlídka zásadních míst v Plzni a okolí, které jsou spjaty s osvobozením a koncem války. Se zkušeným průvodcem projdete všechna významná místa vč. Patton Memorial Pilsen, centrum města s návštěvou radnice a věže katedrály, pomníky a památná místa věnovaná americké armádě, Velkou synagogu a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech. Součástí programu je i ubytování ve 4hvězdičkovém hotelu v centru Plzně (v dbl rooms), doprava po Plzni a okolí Plzně a veškerá jídla. Z Plzně se přesunete spolu s průvodcem do Domažlic.

Program je určen pro skupiny 7-15 osob, v případě zájmu o kalkulaci ceny pro menší skupinu nás prosím kontaktujte.

Den 1 – Welcome to the Czech Republic and Pilsen

– dle příjezdu hostů

Ubytování hostů v hotelu 4hvězdičkovém hotelu v centru Plzně, kde jsou ubytováni veteráni 2. sv. války z USA. Odpoledne prohlídka legendárního pivovaru Pilsner Urquell a večeře v Pivovarské restauraci Na Spilce (případně free time po příletu)

Den 2 – Pilsen – Liberation and the US Army

Start v 9:30 na recepci hotelu

Prohlídka “osvobození americkou armádou” Vás zavede přes historické centrum k muzeu generála Pattona  - Patton Memorial Pilsen, které je jediným muzeem v České republice, které je věnováno pouze americké armádě. Podstatnou část muzea tvoří více než 1000 vystavených exponátů ze sbírek soukromých sběratelů. Expozice Patton Memorial Pilsen se věnuje osvobození jihozápadních Čech americkou armádou v roce 1945 a pobytu amerických vojáků v Plzni a dalších městech regionu. Kromě zbraní a vojenského vybavení zde můžeme vidět původní exponáty i předměty, které odrážejí každodenní život vojáků

Prohlídka pokračuje návštěvou jednotlivých památníků jako např. Památník generála Pattona nebo Díky Ameriko, Velké synagogy, věže katedrály, radnice a končí tříchodovým obědem ve vyhlášené restauraci v centru města.

 Následuje přejezd autobusem do Muzea na demarkační linii v Rokycanech (20 min jízdy).

Toto muzeum je Největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Expozice je zaměřena na vozidla a těžkou bojovou techniku (venkovní expozice čítá 190 vozidel), výzbroj a výstroj Československé armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války na demarkační linii.

Po prohlídce se autobusem přepravíme z Rokycan zpět na hotel - večeře, večer free time.

Den 3 - 4- Domažlice a okolí

Ráno po snídani odjezd do Domažlic. Budete zde ubytováni v hotelu Zlatá včela na náměstí. Ude bude přistavena army technika, jeep a dodge, na nichž už pak následuje odjezd k památníku posledního za 2. světové války sestřeleného amerického pilota U.S.. Poté následuje přesun do Chodské chalupy- Hrádek, kde zákazníci ochutnají místní speciality.

Dále pokračujeme na Díly přes Postřekov, kde se nachází památník 6 vojáků U.S. Army , kteří zahynuli ke konci války v blízkém lese. Navštívíme i vlastní  místo tragédie, kde je postaven také pomníček.

Poté se přesuneme na Výhledy, s krásným výhledem na Chodsko u sochy J.Š.Bára a prohlédneme si pomníček U.S. Army, který se týká bojů v blízkém lese. Další zastávka  následuje v Klenčí pod Čerchovem – jde o návštěvu muzea J.Š.Bára v domě, kde bylo zřízeno velitelství 2. pěší divize pod velením  generála Robertsona.

Přes Trhanov se zámkem Lomikara pak dále pokračujeme do Domažlic, kde nás čeká večer v salonku restaurace Dubina večeře s promítáním dobových fotografií s r.1945 , zahraje i dudák v chodském kroji.

Druhý den ráno po snídani v hotelu Zlatá včela následuje  prohlídka Domažlic – Chodský hrad, muzeum malířů Špilarů , pivovarský dům s exponáty z 2. světové války. 2. světovou válku připomínají i pamětní deska M.Konopa a plaketa osvobození na radnici. K dalším památkám Domařlic patří jistě i kostel a radnic .

Po pozdním obědě v restauraci Dubina následuje odjezd do Plzně .

Celou cestu první den k dispozici - voda, káva, pivo, čaj.

 

 

Začátek programu: Plzeň – Sraz s průvodcem v hotelu

Cena zahrnuje: Profesionální průvodce po celou dobu, vstupy do muzeí a expozic a památek uvedených v programu. Aktivity uvedené v programu. Ubytování v čtyř(tří)hvězdičkových hotelech - dbl rooms. Strava Plzeň - 1x oběd, 2x večeře, hotelová snídaně vč. nápojů k jídlu, Domažlice - 2x oběd, 1x večeře, hotelová snídaně, svačiny.

Cena: 20000 Kč za osobu (Sleva 10% pro děti, studenty do 26 let a seniory nad 70 let)

Termín konání: Celoročně - po domluvě

Obtížnost: Snadná – delší chůze, schody, jízda na otevřených vozech

Doporučení a omezení: pro menší skupinky

Trvání: 4 dny

Doprava: Doprava zajištěna během celého programu

Jazyky: Čeština, English

Kapacita: 7 až 15 osob

Rezervace: Nutnost rezervace minimálně 14 dnů předem

Doporučené služby a aktivity k doobjednání:

  • doprava z/na letiště
Po stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském krajiPo stopách druhé světové války v Plzeňském kraji